Belweder IV

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do Naszego malowniczo położonego pensjonatu, usytuowanego na zboczu doliny rzeki Kamiennej, otoczonej pięknymi Górami Izerskimi oraz majestatycznymi Karkonoszami.
Pensjonat Belweder IV to wiele lat doświadczenia w branży hotelarskiej dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować Państwu usługi wypoczynkowe na najwyższym poziomie. Polecamy, przytulne i wygodne pokoje, niezapomnianą obsługę oraz wykwintną domową kuchnie.

Historia

Budynek, w którym dziś znajduję się Pensjonat Belweder IV został wybudowany na przełomie XIX i XX wieku. Charakteryzuje się stylem eklektycznym z elementami budownictwa tyrolsko-łużyckiego z wieloma dekoracjami snycerskimi. Budynek stoi na wspaniale prezentujących się kamiennych fundamentach.

 

Dzięki fotografii z okresu 1918-1928, którą można zaobserwować na stronie głównej wiemy, iż był to budynek "House Wettin". Po II wojnie światowej należał do kancelarii prezydenta II RP, następnie jako Belweder IV był ośrodkiem wypoczynkowym Funduszu Wczasów Pracowniczych. Po przemianach ustrojowych i obaleniu komunizmu budynek w 1991 roku w stanie tragicznym trafia w ręce prywatne Państwa Barbary i Janusza Boryniec, którzy przywracają mu dawną świetność.